TEXT_SIZE
Διαφήμιση

orthodox links here:

Η κίνηση του σεβασμιωτάτου

Διαφήμιση

Αναζήτηση

με παρρησία...

Διαφήμιση

πρόσφατα

Διαβάστε όλα τα τεύχη του «Παύλειου Λόγου» τώρα

Διαφήμιση
Εμφανίσεις Περιεχομένου : 4114944

Πρόγραμμα Ραδιοφώνου

PDFΕκτύπωσηE-mail

 

Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Ραδιοφώνου 2014-2015

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΠΡΩΙ

· 08:10 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

· 08:30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ – ΕΚΚΛ/ΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ(σε ζωντανή μετάδοση από τον Άκη Σπανίδη)

· 09:00 ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ (Ε)

· 10:00 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (με την πρεσβυτέρα Χριστίνα Σινώλα)

· 10:15 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ (με τον π. Αρσένιο Χαλδαιόπουλο)

· 11:00 ΑΠΟ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ (με τον π. Ιερεμία Γεωργαλή)

· 12:00 ΕΡΕΥΝΑΤΕ ΤΑΣ ΓΡΑΦΑΣ(σε ζωντανή μετάδοση από τον π. Δημήτριο Μπακλαγή)

· 13:00 ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ

· 14:00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ Ρ/Σ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

· 17:00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ (με την Όλγα Κουτμερίδου)

· 17:10 Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ (με την κ. Πανάγιω Γεωργίου)

· 17:30 ΚΛΙΜΑΞ

· 17:50 ΙΕΡΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ

· 19:10 ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ (π. Γρηγόριος Σοφός))

· 20:10 «ΣΤΑ ΟΡΙΑ» (με τον π. Διονύσιο Συρόπουλο)

· 21:00 ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟ - ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

· 00:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

ΤΡΙΤΗ

ΠΡΩΙ

· 08:10 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

· 08:30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ – ΕΚΚΛ/ΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ(σε ζωντανή μετάδοση από τον Άκη Σπανίδη)

· 09:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

· 09:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ : 1. ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Ο ΛΕΠΡΟΣ: ΤΗΣ ΚΑΡΤΕΡΙΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ – 2. Η ΖΩΟΦΙΛΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΚΑΙ Η ΑΓΙΟΦΙΛΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ – 3. ΠΑΤΗΡ ΕΥΜΕΝΙΟΣ: «Ο ΚΡΥΦΟΣ ΑΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ» - 4. «ΑΘΩΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» (Ε) (με τον μοναχό Σίμων Αγιορείτη)

· 10:00 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (με την πρεσβ. Χριστίνα Σινώλα)

· 10:15 ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ (ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ – π. ΣΑΒΒΑΣ ΦΙΛΟΘΕΙΤΗΣ – π. ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ – π.ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΥΤΙΛΙΝΑΙΟΣ

· 11:00 ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΛΟΥΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ (με τον π.Νικόλαο Παπανικολάου))

· 12:00 ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (με τον Χρήστο Τόπη)

· 14:00 ΑΝΑΠΤΥΞΗ

· 15:00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

· 17:00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ (με την Όλγα Κουτμερίδου)

· 17:10 Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ (με την κ. Πανάγιω Γεωργίου)

· 17:30 ΚΛΙΜΑΞ

· 18:00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ &

ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΩΣ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ (σύνδεση με την Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά)

· 20:00 ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ (Ε) (με τον π. Ιερεμία Γεωργαλή)

· 21:00 ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟ - ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

· 00:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΠΡΩΙ

· 08:10 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

· 08:30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ – ΕΚΚΛ/ΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ(σε ζωντανή μετάδοση από τον Άκη Σπανίδη)

· 09:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

· 10:00 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (με την πρεσβυτέρα Χριστίνα Συνόλα)

· 10:15 ΠΟΙΜΑΝΤΙΚΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ(σε ζωντανή μετάδοση με τον π. Παναγιώτη Παρηγορίδη)

· 12:00 ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (με τον κ. Λυκούδη Δημήτριο)

· 13:00 ΑΘΕΑΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ (με τον Αρχιμ. Ανδρέα Κονάνο)

· 14:00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

· 17:00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ (με την Όλγα Κουτμερίδου)

· 17:10 Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ (με την κ. Πανάγιω Γεωργίου)

· 17:30 ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

· 19:00 ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ (με τον Νώντα Σκοπετέα)

· 20:00 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ (Ε) (με τον π. Αρσένιο Χαλδαιόπουλο)

· 21:00 ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟ - ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

· 00:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ

ΠΡΩΙ

· 08:10 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

· 08:30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ – ΕΚΚΛ/ΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ(σε ζωντανή μετάδοση από τον Άκη Σπανίδη)

· 09:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

· 10:00 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (με την πρεσβυτέρα Χριστίνα Συνόλα)

· 10:15 ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ (με τον π. Νεκτάριο Σαββίδη)

· 11:00 ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ (με τον π. Γρηγόριο Σοφό)

· 12:00 ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΤΟΥ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ (με τον Δημήτριο Μαζίνη)

· 13:00 ΣΤΑ ΟΡΙΑ (με τον π. Διονύσιο Συρόπουλο & Αλέξανδρο Τρομπούκη)

· 14:00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

· 17:00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ (με την Όλγα Κουτμερίδου)

· 17:10 Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ (με την κ. Πανάγιω Γεωργίου)

· 17:30 ΚΛΙΜΑΞ

· 18:30 ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ(σε ζωντανή μετάδοση με τον Παύλο Κυριακίδη)

· 19:30 ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ(σε ζωντανή μετάδοση με τον κ. Παύλο Σαββίδη)

· 20:00 ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (με τον κ. Λυκούδη Δημήτριο)

· 21:00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ

· 21:30 ΒΑΛΙΑ ΚΑΛΝΤΑ(σε ζωντανή μετάδοση με τον Αθανάσιο Τόπη)

· 23:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

· 00:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΡΩΙ

· 08:10 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

· 08:30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ – ΕΚΚΛ/ΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ(σε ζωντανή μετάδοση από τον Άκη Σπανίδη)

· 09:00 ΑΝΑΠΤΥΞΗ (Ε)

· 09:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ : 1.ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Ο ΛΕΠΡΟΣ: ΤΗΣ ΚΑΡΤΕΡΙΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ – 2. Η ΖΩΟΦΙΛΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΚΑΙ Η ΑΓΙΟΦΙΛΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ – 3. ΠΑΤΗΡ ΕΥΜΕΝΙΟΣ: «Ο ΚΡΥΦΟΣ ΑΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ» - 4. «ΑΘΩΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» (Ε) (με τον μοναχό Σίμων Αγιορείτη )

· 10:00 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (με την πρεσβυτέρα Χριστίνα Συνόλα)

· 10:15 ΑΝΤΙΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ (με τον π. Θεόφιλο Λεμοντζή)

· 11:00 00 ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ (Ε) (με τον Νώντα Σκοπετέα)

· 12:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ (με τον π. Φώτιο Καφετζή)

· 13:00 ΟΜΙΛΙΕΣ π. ΑΝΑΝΙΑ ΚΩΣΤΕΝΗ

· 14:00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

· 17:00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ (με την Όλγα Κουτμερίδου)

· 17:10 Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ (με την κ. Πανάγιω Γεωργίου)

· 17:30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ (με την Όλγα Κουτμερίδου)

· 18:00 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ(σε ζωντανή μετάδοση με τους Αντώνη Δημησιάρη και Στέλλα Δήμου)

· 19:00 ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ(σε ζωντανή μετάδοση με τον κ. Αλέξανδρο Τρομπούκη)

· 20:00 ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ (ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ) (με τον Αθανάσιο Τόπη)

· 21:00 ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟ - ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

· 00:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΠΡΩΙ

· 08:30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (με τον κ. Βασίλη Σειρινιώτη)

· 11:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ : ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Ο ΛΕΠΡΟΣ: ΤΗΣ ΚΑΡΤΕΡΙΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ – Η ΖΩΟΦΙΛΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΚΑΙ Η ΑΓΙΟΦΙΛΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ – ΠΑΤΗΡ ΕΥΜΕΝΙΟΣ: «Ο ΚΡΥΦΟΣ ΑΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ» - «ΑΘΩΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ» (Ε) (με τον μοναχό Σίμων Αγιορείτη ) *ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

· 12:00 ΟΜΙΛΙΕΣ π. Αμβροσίου Κυρατζή (από την αδελφότητα «ΠΕΛΕΚΑΝ»)

· 13:00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΠΡΩΙ

· 07:30 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΙΕΡΟ ΝΑΟ – Θ.ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

· 11:00 «ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΛΙΖΑΣ» (με την Όλγα Κουτμερίδου))

· 11:10 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (με τον κ. Βασίλη Σειρινιώτη)

· 12:00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

· 19:00 ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ (σε ζωντανή μετάδοση)

· 21:00 ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟ - ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Ρ/Σ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

¨ Ρ/Σ ¨ΠΑΥΛΕΙΟΣ ΛΟΓΟΣ¨ Βενιζέλου 29 4ος όροφος- 59100 Βέροια

τηλ.Ρ/Σ:23331074504 -  φαξ:2331062288

¨ Ιστοσελίδες που μπορείτε να ακούτε το πρόγραμμα του Ρ/Σ όλο το 24ωρο :

www.imverias.gr - www.eradio.gr - Με Παρρησία...

¨ Υπεύθυνοι Προγράμματος:

π. Ιωάννης Ιωαννίδης 6977377342

π. Λάζαρος Μουρατίδης: 6947152102

¨ Υπεύθυνος Τεχνικού και Διεκπεραίωσης:

π. Αντώνιος Σισμανίδης:  6970952120

¨ Υπεύθυνος Ηχολήπτης:

κ. Άκης Σπανίδης: 6948275856